Mobil Yazılım Geliştirme


Mobil Yazılım Geliştirme

Mobil Yazılım Geliştirme;

Hayatımızın olmazsa olmazı sayılabilen telefonlarımız cebimizde çantamızda olup dijital dünyaya açılan bir kapı görevi görür. Teknoloji çağındayız. Alışverişten banka işlemlerine kadar günlük hayatımızı kolaylaştıran çalışmalar yapılmaktadır. Telefonların çoğalması ve artık zorlaşan hayat şartlarımızı mobil uygulamalar ile daha kolaylaştırmak mümkün.  Gün geçtikçe artar mobil uygulama popülerliği ile sizlerde işlerinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz. 

Hedef kitle belirlemesi;

Geliştireceğimiz mobil uygulamanın hedef kitlesini belirlemek işleme başlamadan önce elbette ilk adımdır. Hedef kitlenin ilgisine yönelik tasarımlarımızla özgün çalışmalarınızı mobil ortama taşıyabilme imkanınız olacaktır. 

Kullanım kolaylığı;

Bilgiye en kolay ulaşabildiğimiz bu çağda elbette teknoloji çağının getirmiş olduğu güzellikleri en iyi şekilde kullanmalıyız. Karmaşıklıktan uzak tasarımlarımız ile hedef kitlenizdeki müşterilerin uygulamanızı mobil ortamda en kolay ve en başarılı şekilde kullanmalarını amaç ediniyoruz. Bu düşünceyle hareket ederek rahat kullanım sağlayan kaliteli sistemler tasarlayarak müşterilerinize en özgün çalışmalarını sunmanızı sağlıyoruz.

Her işletim sistemine uygun;

Tekonoloji çeşitliliğine sahip olduğumuz bu dönemde pek çok işletim sistemine sahip cihaz bulunmaktadır. Adroid ve İOS gibi işletim sistemlerine sahip her cihazla %100 uyumluluk göstermesi gereklidir. Bunun en büyük nedeni teknoloji çeşitliliğinden doğan teknik sorunları ortadan kaldırmaktır. Bizim yapmış olduğumuz tasarımlari diğerlerinden ayıran en büyük artı her işletim sisteminde %100 uyum sağlayacak donanıma sahip sistemler oluşturuyor oluşumuzdur. Bu da sizlerin neden bizi tercih etmesi gerektiğine ufak bir örnektir. 

Her cihazla %100 uyumluluk;

İşletim sistemlerinde ki uyumluluğun aynısının farklı cihazlarda olması önemlidir. Telefonlar, tabletler, bilgisayarlar her türlü cihazda sorunsuz çalışması elbette ki önemlidir. Mobil uygulamanın her cihazda problemsiz çalışması işletme kaliteniz açısından son derece önemlidir. Her cihazda görsellik yazı boyutu gibi unsurların düzenlemesi yapılır ve işletme kalitenizi arttırma amaçlanır.


Teknolojiler

Kullanabildiğimiz ve hizmet verdiğimiz teknolojiler yazılımın gereksinimlerine göre değişmekle birlikte aşağıdaki gibidir.

Back-end - Uygulamanın iş mantığının işletildiği kısmı ifade eder.

 • Asp .Net Mvc
 • Asp. Net Core
 • C# Yazılım Dili

Front-end - Arayüz kısmını ifade eder

 • React Native

Versiyonlama Sistemi - Yazdığımız kodların güvenliğini sağlar ve geliştirme günlüğü tutar. Böylelikle yapılan çalışmaların zarar görmesi engellenir.

 • DevOps - Visual studio Git Hub

Scrum Proje Yönetimi

Proje yönetimi konusunda Versiyonlama sistemi ile bağlantılı şekilde scrum yönetim şeklini kullanıyoruz. Böylelikle maliyetler düşerken, yaptığımız işin kalitesi sağlanmış oluyor.

Çalışma Şeklimiz

Adım adım anlatmak gerekirse çalışma şeklimiz şu şekilde :

 1. Müşteriden gereksinimlerin eksiksiz bir şekilde alınması
 2. Sistem analizinin yapılarak ortaya çıkacak uygulamaya ait ekran tasarımı taslaklarının çıkartılması
 3. Taslaklar üzerinde anlaşma sağlanması neticesinde belirtilen fiyat veya ödeme planı belirlenmesi
 4. Detaylı iş planının çıkartılması ve teslim tarihlerinin belirlenmesi
 5. Yapılacak yazılıma ait bu çalışmalarında eklendiği sözleşmenin imzalanması
 6. Sözleşmede belirtilen başlangıç ücretinin alınarak işe başlanması
 7. İş planının uygulanarak yazılımın tamamlanması ve teslimi.

Yazılım geliştirme süresince size vereceğimiz bir adresten yazılımın geliştirilme süreçlerini takip edebileceksiniz. Aynı zamanda proje yönetim ekranlarına girerek iş planının uygulanışını adım adım izleyebileceksiniz. Burada en önemli nokta isteklerinizi işe başlamadan önce net bir şekilde belirlemektir. Aksi takdirde ortaya çıkan yazılımda taslaklar üzerinde olmayan ek talepleriniz ayrıca ücretlendirilecek ve teslim süresini uzatacaktır. Örneğin bir üretim bandı düşünün kırmızı bir tişört üzerine bastığınız bir resmi sonradan değiştirmek isterseniz, ya yeni renk ve istediğiniz baskı modeli ile yeni tişört üreteceksiniz ya da belli yöntemler kullanarak o resmi silip yeni resmi basacaksınız. 

Burada da sıralı bir süreç söz konusu. Aşağıda yazılım geliştirme yaşam döngüsünü anlatan resme bakabilirsiniz.

(Planlama > Analiz > Tasarım > Uygulama Kodlama > Test ve Yayın > Bakım)

Fiyatlandırma Nasıl Oluyor?

Çalışma şeklimizdeki adımlarda bahsedilen taslak çalışmaları sonucunda her ekran için zaman maliyeti çıkartılır.

Hesaplama Örneği

Proje Adı
Ön Muhasebe, E ticaret Mobil Uygulaması
Toplam Geliştirme Süresi
150 adam/gün
Adam/Gün Birim Fiyat
200 TL (Temsili)
TOPLAM
30,000 TL

Mobil cihazlar gelişen teknolojiyle beraber hayatımızın tam ortasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayıdır ki dijital ortamda yapacağınız her girişim işletme kaliteniz açısından daha kaliteli bir düzeye çıkaracaktır. Mobil uygulama hizmetlerimiz kişiye özel hazırlanır. Her cihazla ve işletim sistemiyle %100 uyum içinde olması esastır. İşletme sahiplerinin dijital teknolojiye ayak uydurarak daha kaliteli işlere imza atmaları için bizimle çalışmaya davet ediyoruz. İletişime geçerek ihtiyacınız olan kaliteli hizmet için bilgi alabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaşın


Yorumlar

Yorumunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Onay sonrası görüntülenecektir.
Yorum alınırken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.