Sosyal Medya Yönetimi


Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya  Reklam Yönetimi;

Sosyal medya artık çağımızın en çok kullanılan sosyal platformdur. Gelişen teknoloji ışığında neredeyse her şey dijital ortama taşınmıştır. İşlerimizi çok daha kolaylaştıran bu ortamda daha hızlı ve daha pratik sonuca ulaşmak mümkündür. Bu bilgiler ışığında sosyal medya reklamcılığı, sosyal medyanın yükselişiyle gelişime birlikte dijital ortamda ki kullanıcılar ile buluşmak çok daha kolaylaşmıştır.

Facebook Reklamları;

Facebook dünyada en çok kullanıcıya sahip sosyal platformlardan biridir. Bu durum Türkiye içinde aynı olmakla birlikte her yaştan, her sosyal statüden insanı bünyesinde barındırır. Marka reklamınızı sosyal medya üzerinden yapmak hedeflediğiniz alıcı ağını dahada genişleterek daha fazla insana ulaşmanıza yardımcı olur. Pazarlamanın değişmez durumlarından biri olan Multi Channel Marketing ürün tanıtım yelpazenizi daha da geliştirmenize yardımcı olur. 

Kapsamlı veri taramalarımızla birlikte bütçenize ve ihtiyacınıza uygun reklam hizmetlerimizle marka ve ürün tanıtımlarınızı yaparız. Her bölgeden her yaştan insana hitap eden bu platformda alıcılarınızla en kısa sürece buluşmanıza yardımcı oluyoruz.


Twitter Reklamları;

Sosyal medya üzerinden yapılan reklamların en büyük avantajlarından biri alıcılarınız ile daima iletişimde ve etkileşimde kalabilmektir. Bu sosyalleşme amaçlı olan platformlarda sosyal medya iletişiminin en güzel hissedildiği yerlerden biri de Twitter’dır.

Marka ve ürünlerinizi Twitter teklamları ile daha da ileri taşıyabilirsiniz. Varolan alıcılarınız ile twitter üzerinde iletişimde kalırken yeni bir alıcı ağı oluşturmanız mümkündür.  Olumlu olumsuz her türlü geri dönüş ışığında durmaksızın gelişerek daima ileriye gidebilirsiniz.  

Gelişmekte olan diğer reklamlarınıza ek olarak twitter üzerinden yapacağınız tanıtımlar ile alıcılarınıza daha güvenli daha mutlu edici ve daha da kazançlı olabilecek işlere imza atabilirsiniz.

Mobil kullanım bakımından en çok tercih edilen platformlardan biri olan twitter ile başarıya ulaşmak bu kadar kolay.


Linkedin Reklamları;

Türkiye, iş dünyasında son derece aktif rol oynayan  Linkedin Türkiye’de çok fazla kullanıcıya ulaşarak Avrupa' da en çok kullanıcıya ulaşmış ülkeler sıralamasında ön sıralarda varlığını göstermiştir. 

Böylesine büyük bir reklam potansiyeli olan Linkedin Facebook gibi tıklama başına bir maliyet çıkararak reklam verenlerin insiyatifine kalan bir ortam olduğundan Facebook’da olan sistemden biraz farklıdır. Linkedin reklamları;

*Ana sayfa

*Profil sayfaları

*Grup sayfaları 

*Gelen kutusu

*Arama sonuç sayfası 

Şeklinde çeşitli yerlerden yayınlayacağımız reklamlar eşliğinde  alıcılarınızla en etkili şekilde buluşmanızı sağlarız. Reklamları yayınaldığımız yerlerde  gören kişilerin potansiyel birer alıcı olmalarını sağlamak amaçlı en etkili dili kullanarak göze hitap eden estetik görüntülerle alıcılarınızı arttırmayı amaçlarız.

Bütçe planlaması ile hedef kitlenize hitap ederek daha fazla kazanç elde etmenizi temenni ederiz.


YouTube Reklamları;

*Standart banner/Çok Amaçlı Birim (MPU)

*Video içi

*Arama Reklamları

*Standart yayın içi

*Trueview

*Anasayfa masthead

*Zengin medya

Youtube hayatımızın her alanında en az iki kere baktığımız bir sosyal medya platformudur. Ders dinlemek amaçlı film izlemek için veya el işi öğrenmek için bile baktığımız bir platform kısaca her yaştan ekonomik durum ayırt etmeksizin Türkiye'nin her yerinden insanı bir araya toplayan bir platform olduğu için bu ortama verilen dikkat çekici, etkili bir reklam alıcı ağınızı yüksek oranlarda arttıracaktır. Diğer reklam verilen platformlara kıyasla burada kullanıcıları birer alıcıya dönüştürmek çok daha kolaydır. Youtube reklam yönetimi profesyonel yapıldığı takdirde siz marka ve ürün sahiplerini alıcıları ile iletişiminde daha hızlı ve aktif rol oynar.


Instagram Reklamları;

Ekim 2015 yılında yapılan bir araştırma ile Türkiyede 450 milyondan daha fazla kullanıcısıyla  en çok etkileşimde bulunulan sosyal medya platformu seçilmiştir. Türkiyede instagram reklam sektoründe mobil kullanıcılarla buluşmak amacıyla kullanılmak isteyen firmalar için en gözde tercih denilebilir. Hedef kitlelerine göre çeşitli şekillerde Sponsorlu işaretlemesiyle görünür. 

Facebook reklamları ile ortak hedeflere sahip olan instagram, alıcısı ile ülke, şehir, bölge, cinsiyet, yaş, ebeveyn, alışveriş sıklığı, seyahat sıklığı ilgi alanı, eğitim durumu gözetmeksizin reklamlarınızı gönül rahatlığı ile yayınlayabilirsiniz. Reklam bütçeniz boşa harcanmaz  kapsamlı hedefleme sayesinde  yatırımınızın karşılığını alırsınız.


Foursquare ve Swarm Reklamları;

Foursquare ve swarm lokasyon olarak gezeceğiniz yerleri gösteren yapılacaklar listenizi planlamanız yardımcı olan bir sosyal medya uygulamasıdır.  Birebir kullanıcıların mekanlar hakkında ki yorumları ve eleştirilerini de barındıran mekan ve görsel  paylaşımları ile hem bilgilendirici hemde az çok fikir sahibi olabileceğimiz bir uygulamadır. Bu tür uygulamalar ile yeni ve gerçek alıcıları kazanmanız mümkündür. 

Foursquare ve Swarm reklamları farklı şekillerde yapılabilir bunlardan bazıları;

Check-in Special:

Check-in yapıldığında  gösterilebilir. bu çeşitli promosyonlar veya farklı merak uyandıran ve şans deneme isteği uyandıran eylemler olabilir. 12:00dan sonra gelen 5 kişiye ücretsiz yemek veya kahve gibi farklı hediye çekleri eşliğinde tanıtım yapılabilir. Bu mekan tanıtımını arttırarak alıcı kazanımı sağlar.

Newbie Special:

Check-in special tarzı bir reklam türüdür. Gelecek olan ilk kişilere önem veriyorsanız kesinnikle kullanmanız gereken bir reklam türü.

Mayor  Special:

Mekanınızda ki sadık müşterileriniz için sunacağınız bir fırsat türüdür. Her haftasonu ücretsiz barbekü parti davetiye tarzında kampanya kugularını barındırır.

Loyalty Special:

Ayak alıştırma şeklinde tabir ettiğimiz bir reklam türüdür. Mekanda sizin belirleyeceğiniz müşterilerinize sunacağınız fırsat türü denebilir.

Flash Special:

Belirli saat aralığında gelen müşterileriniz için sunacağınız fırsat türü denebilir. Sabah 9:30da gelen ilk 4 müşteriye %40 indirimli menü şeklinde tabir edilebilir. 

Friends Special:

Belirli bir arkadaş grubuyla gelen müşterilere sunacağınız bir teklif denebilir. Örneğin;10 kişilik bir grup geldiğinde Check-in yaparsanız hesabın%50’sini biz karşılarız. Şeklinde teşvik edilebilir.

Swarm Special:

İşletmenizde aktif  ziyaret gösterek müşterileriniz yüksek bir sayıda ziyarete geldiğinde kahveler bizden gibi bir öneri sunmak için bu kampanyayı kullanabilirsiniz.

Neden biz?

Şirketimizin sizlere kazandıracakları;

Doğru zamanda doğru müşteri analizi yaparak etkin bir reklam sağlamak.

Dikkat çekici görseller eşliğinde farklı söylemler eşliğinde optimize edilmiş reklam gösterimi.

Doğru ve etkin raporlama

    Bu esaslar ışığında bütçenizi doğru planlayarak alanında uzman kadromuzun hazırlamış olduğu reklamlar ışığında alıcılarınıza markanızı ürününüzü tanıtarak satışlarınızın yüksek oranda arttırmayı hedefliyoruz. Sizin yerinize Pazar araştırması yaparak promosyonlar kampanyalar yaratarak  hedef kitlenizi sizin için sosyal medya üzerinde canlı tutuyoruz.

Alanında uzman kadromuzla uzun süredir bu sektörde hizmet veriyoruz. Bilgi ve tecrübemiz ışığında markanızın ve ürünlerinizin tanıtımını daha kolay hale getirmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.


Sosyal medyada paylaşın


Yorumlar

Yorumunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Onay sonrası görüntülenecektir.
Yorum alınırken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.