Google Reklam Yönetimi


Google Reklam Yönetimi

Reklam Yönetimi

Reklam yönetimi; markanızı tanıtmak ve müşteri ağını geliştirmeye yarar. İnternet üzerinde reklam verilebilecek pek çok alan bulunur. Alanında uzman kişilerin elinden çıkma reklamlar ile verdiğiniz maliyetin karşılığını fazla fazla almanıza yardımcı olur. 

Reklam yönetimi;  artık çok klasikleşmiş maliyeti çok yüksek olan tanıtım filmleri yanı sıra teknoloji çağının verdiği etkilerden biri olan dijital ortamda daha az maliyet ile daha çok verim alınması durumudur. İnternet reklamları çoğu sektörde toplam giderlerin %85’ini oluşturur. Arama motoru optimizasyonu,  sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar bu reklam yönetimi sisteminin en temel basamağını oluşturur.


Adwords Yönetimi

Google , Adwords tarafından firmaların markalarını ve ürünlerini tanıtmalarını sağlayan, kullanıcı ile daha kolay buluşmalarımızı sağlayan  bir reklam ağıdır. Google 90’lı yılların sonundan itibaren günde 2.8 milyondan daha fazla arama yapılan bu platformda  neredeyse tüm dünyanın kullandığı bir arama motorudur.  Neredeyse 20 yıldır kullanılan Adwords ile  internet üzerinden reklam bilgi  ürün ve marka tanıtımı yapılmaktadır.

Adwords reklamları;  bütün işletmelere hizmet veren bu platform; hedeflediğiniz müşterilerle daha kolay buluşmanızı ihtiyaçlarını Google üzerinden yapılan aramaları anahtar kelimeleri görmenizi sağlarken, reklamlarınızı görmenize yardımcı olur.  Maliyet hedeflemesi yapabilir, sizi daha geniş bir müşteri ağına tanıtılmasını sağlar. 

* Arama ağı reklamları

* Görsel reklamlar

* Video ve uygulama reklamları

Adwords üzerinden verdiğimiz reklamlar ile rakip firmalarla karşılaştırıldığında neden tercih edilmeniz gerektiğinin kararını vererek belirtmeniz gerekir.  Bu yolla, Adwords kullanımına başlamak için ilk adımı atmış olursunuz.

Google Adwords kullanımı nasıldır?

Google Adwords kullanımı için öncelikle belirli anahtar sözcüklere  farklılık yaratabilecek tanıtım özelliklerine rakip firmalarda ürünlerle rekabet edebilecek özellikler, rekabete ayak uydurmak, profesyonel reklam yönetimi,  yenilikleri düzenli takip etmek, düzenli raporlama gereklidir.  Bu sayede hedef kitleye ulaşmak çok daha kolay olur. 

Bütçe belirlemesi

Anahtar kelime seçimi

Müşteri çekimi için dikkat çekici olması esas

Hem arama hem görüntüleme ağını kullanmak

Arama motoru terimlerini iyi belirleme  ve raporlama

Verileri düzgün ve düzenli analiz etmek

Hedef kitleyi iyi tahlil etmek


Bu niteliklerde Google Adwords ile verdiğiniz reklam ürününüze firmanıza ve markanıza geri dönüş verimini arttıracaktır. Müşteri ile buluşmanız çok daha kolay hale gelecektir.  Yapılan veri kontrolleri ile birlikte  Google Adwords kullanımı, hedef kitlenizle buluşmanızı  ve maddi harcamanızın karşılığını çok kısa bir zamanda almanızı sağlar.  

Google Adwords bireysel olarak da açılabilen bir hesaptır ancak profesyonel elden çıkmamış olan reklamlar hayal edilen verimi alamazlar buda firma olarak maddi kayıplara yol açar. Bizimle çalışarak hedeflediğiniz müşteri kitlesine tanıtımınızı ve buluşmanızı daha kolay hale getiririz. Hedef kitlenizle  buluşmak için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaşın


Yorumlar

Yorumunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Onay sonrası görüntülenecektir.
Yorum alınırken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.