Web Yazılım


Web Yazılım

Web yazılım nedir?

Web yazılım; sunucularda çalışan ve bizim tarayıcılarda (google,yandex…) arayıp bularak kullandığımız bir yazılım türüdür. Arkaplandaki veri alma veri yazma gibi işlemlerin gerçekleştiği yerdir. Web yazılım diğer bir değişle web programlamadır. Web yazılım şekilleri içeriğine ve kullanılan program diline göre değişkenlik gösterir;

1-Statik web sitesi;

Veri tabanı olmaksızın statik olarak hazırlanan bir web sitesidir. Günümüzde en yaygın web sitesi şeklidir. Kod açığı olmadan, bir yönetim paneline sahip olmadan herşeyi html kod ile düzenlenmesi gereklidir. Güncelleme ihtiyacı duymadığı için çok tercih edilir. Web tasarım bilgisi olmayan kişilerin güncelleyemeyeceği bir platform oluşturur. Değiştirmeyeceğiniz küçük bilgiler vereceğiniz bir web sitesi istiyorsanız bu tam size göre. 

2-Dinamik web sitesi;

Dinamik web sitesi türünde ise veri tabanı mevcuttur. Bu veri tabanı yönetim paneli yani admin paneli oluşturmayı sağlar. Dinamik web sitesi tercih ediyorsanız eğer çok daha profesyonel bir yazılımcıya ihtiyaç duyarsınız. Yapılan programlama esnasında en ufak bir kod hatası web sitesinin başka ellere geçerek işgal edilmesi ve başka kötü durumları oluşturabilir.  Deneyimli kadromuzla sizlere ihtiyacınız olan profesyonellikte bir web sitesi tasarlama imkanımız var. Kolay yönetim paneli özelliği ile güncelleme gerektiren işlerinizi bireysel olarak ek ücret tahsil edilmeden gerçekleştirme imkanı bulursunuz. 

Web yazılımları tarayıcılarda çalışabilen, cep telefonu, tablet, kısacası tarayıcı olan her tür cihazdan erişebileceğiniz uygulamalardır. Bu uygulamaların yayını için bir adet alan adı ve uygulamanın çalışacağı bir sunucuya ihtiyaç vardır. Hazırlayacağımız web sitesinin türüne karar verdikten sonra ihtiyaç duyulan alan adı araştırması yapılarak size özel domain seçimi yapılır. 15 karakterden uzun olmayacak ve türkçe karakter içermeyecek şekilde dikkatli akılda kalıcı ve telaffuzu kolay bir seçim yapılarak size özel tasarım başlanmış olur.


Kimler Yararlanabilir?

 • Kurumsal site yaptırmak isteyenler.
 • Online Mağaza açarak satış (e-ticaret) yapmak isteyenler.
 • Hazır paket yazılımlardan aradığını bulamayan, kendi istekleri doğrultusunda yazılım isteyenler
 • Müthiş fikrini hayata geçirmek isteyenler.
 • Ben yazılıma değil, yazılım bana uysun diyenler.

Teknolojiler

Kullanabildiğimiz ve hizmet verdiğimiz teknolojiler yazılımın gereksinimlerine göre değişmekle birlikte aşağıdaki gibidir.

Back-end - Uygulamanın iş mantığının işletildiği kısmı ifade eder.

 • Asp .Net Mvc
 • Asp. Net Core
 • C# Yazılım Dili

Front-end - Arayüz kısmını ifade eder

 • Jquery
 • React.js
 • Bootstrap
 • Css Sass, Less
 • Angular.js

Veritabanı- Yazdığımız uygulamaya ait verilerin tutulduğu depo diyebiliriz.

 • Mssql
 • Mysql
 • PostgreSql
 • Firebase

Versiyonlama Sistemi - Yazdığımız kodların güvenliğini sağlar ve geliştirme günlüğü tutar. Böylelikle yapılan çalışmaların zarar görmesi engellenir.

 • DevOps - Visual studio Git Hub

Scrum Proje Yönetimi

Proje yönetimi konusunda Versiyonlama sistemi ile bağlantılı şekilde scrum yönetim şeklini kullanıyoruz. Böylelikle maliyetler düşerken, yaptığımız işin kalitesi sağlanmış oluyor.

Çalışma Şeklimiz

Adım adım anlatmak gerekirse çalışma şeklimiz şu şekildedir :

 1. Müşteriden gereksinimlerin eksiksiz bir şekilde alınması
 2. Sistem analizinin yapılarak ortaya çıkacak uygulamaya ait ekran tasarımı taslaklarının çıkartılması
 3. Taslaklar üzerinde anlaşma sağlanması neticesinde belirtilen fiyat veya ödeme planı belirlenmesi
 4. Detaylı iş planının çıkartılması ve teslim tarihlerinin belirlenmesi
 5. Yapılacak yazılıma ait bu çalışmaların da eklendiği sözleşmenin imzalanması
 6. Sözleşmede belirtilen başlangıç ücretinin alınarak işe başlanması
 7. İş planının uygulanarak yazılımın tamamlanması ve teslimi.

Yazılım geliştirme süresince size vereceğimiz bir adresten yazılımın geliştirilme süreçlerini takip edebileceksiniz. Aynı zamanda proje yönetim ekranlarına girerek iş planının uygulanışını adım adım izleyebileceksiniz. Burada en önemli nokta isteklerinizi işe başlamadan önce net bir şekilde belirlenmesidir. Aksi takdirde ortaya çıkan yazılımda taslaklar üzerinde olmayan ek talepleriniz ayrıca ücretlendirilecek ve teslim süresini uzatacaktır. Örneğin bir üretim bandı düşünün kırmızı bir tişört üzerine bastığınız bir resmi sonradan değiştirmek isterseniz, ya yeni renk ve istediğiniz baskı modeli ile yeni tişört üreteceksiniz ya da belli yöntemler kullanarak o resmi silip yeni resmi basacaksınız. 

Burada da sıralı bir süreç söz konusu. Aşağıda yazılım geliştirme yaşam döngüsünü anlatan resme bakabilirsiniz.

(Planlama > Analiz > Tasarım > Uygulama Kodlama > Test ve Yayın > Bakım)

Fiyatlandırma Nasıl Oluyor?

Çalışma şeklimizdeki adımlarda bahsedilen taslak çalışmaları sonucunda her ekran için zaman maliyeti çıkartılır.

Hesaplama Örneği

Proje Adı
XXX E Tiacaret ve Mobil Uygulaması
Toplam Geliştirme Süresi
150 adam/gün
Adam/Gün Birim Fiyat
200 TL (Temsili)
TOPLAM
30,000 TL

İhtiyacınıza yönelik size özel hazırlayacağımız tasarımlarımızla markanızı dijital ortama taşımanız mümkün.  Markanızı ya da büyük - küçük işletmenizi dijital ortama taşımak bizimle birlikte artık kolay.  Aforsoft Yazılım ve Danışmanlık olarak tasarım süresince her aşamada irtibatta kalarak tam ihtiyacınız olan platformları oluşturarak sizlerin müşterilerinize daha kaliteli, özgün ve başarılı çalışmalar gerçekleştirmesinizi amaçlıyoruz. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal medyada paylaşın


Yorumlar

Yorumunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Onay sonrası görüntülenecektir.
Yorum alınırken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.