Görsel Tasarımın Önemi

Web sayfaları, ziyaretçilerin karşısına ilk çıkan unsurdur. Karmaşık görüntüye sahip web sayfaları ziyaretçinin kafasının karışmasına sebep olarak zihinlerde olumsuz bir tutum yaratır.  Olumlu veya olumsuz değerlendirme süresi ortalama 0,10 saniye civarındadır.

Web sitenizi tasarlatırken ilk izlenimin iyi olması için yalnızca bu kadar kısa bir süreye ihtiyacınız olduğunu unutmamanız gerekir. Görsel tasarımda başarılı bir web sitesini ziyaret eden kullanıcı sayfada çok daha uzun süre kalarak incelemesini tamamlayacaktır. Web sitede ki görsel tasarım sadece ön yüzden ibaret değildir elbette.

Ara yüzde yapacağınız etkileyici profesyonel tasarımlar ile zihinlerde daha olumlu izler bırakırsınız. En kaliteli tasarımın ziyaret eden kişiye güven ve ilham veren tasarımlar olduğunu unutmamak gerekir. Tasarım ürün için her şey değildir, ancak kötü bir tasarım ürünün kalitesini kötü etkileyerek şirket başarısını olumsuz etkileyecektir. 

New York, FormNation isimli bir tasarım stüdyosu olan Jan Habraken’e göre bir işe başlamadan önce tasarımın özeli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini söylemiştir. 
Fonksiyonlar tasarım kadar önemlidir.

Richard Branson’un “Importance of Design” makalesinde tasarımı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken 3 temel başlık bulunmaktadır. 
İşletme sahiplerinin projeleri tüketiciye sunulmasından önce bütün görünüşü, tasarım öğelerini gözden geçirmesi gerekmektedir.

1-Müşteriye sunmuş olduğunuz ürün kimliğinizi yansıtır. 

Logonuz, ürün içeriğiniz, ambalaj seçiminiz, kullandığınız renkler ve tasarımlar tüketiciye şirketiniz hakkında bir fikir vermektedir. 

Müşterilerinizin sizi nasıl anlayacağını tasarımınız belirlemektedir. 

Örneğin; Apple ürün ve tasarım ile tüketici kafasında ki algıyı kalıplaştırdı. Tasarımı ile özdeşleşen Apple tüketici üzerinde belli bir algı ve nitelik yaratmış oldu.

2-Estetik, ürün satışlarını arttırmaktadır. 

Tasarımı iyi bir ürün ambalajı tüketiciyi harekete geçirerek tercih edilmede büyük etki yaratmaktadır. 

Missouri Üniversitesi ile yapılan araştırma sonuçları; restoranda masa için sıra bekleme süresi uzunluğu ile yemek için beklentinin paralel oranda artış gösterdiği görülmüştür. 

Şekilli duvar süsleri tablolar ve dekorasyon ürünleri ile çekilen ilginin hizmetler içinde gösterilmesi gerekmektedir. 

Pazarlama öğeleri için özen gösterilmesi şirketlere veya işletmelere prestij kazandıracaktır. 

Farklı fikirler ve tasarımlar için rakiplerin neler yaptığını analiz ederek onların tasarımlarından fazlasını yapmak için çalışabilir ya da danışmanlardan destek alabilirsiniz.

3-İyi tasarım müşteri seçimini etkilemektedir.

Müşteri şikâyetleri üzerinde yapılan araştırmalar ile ürün hakkında şikâyet ve yorumlar dikkate alınarak oluşturulan tasarımların daha çok tercih edildiği ve sevildiği görülmüştür. 

Kullanım koşulları üzerinde yer alan netlik ve belirginlik müşterilerin tercih etmesi için bir neden olarak görülmektedir. 

Anlaması kolay ürünlerin satışları daha yüksektir. 

Hedeflerinize ilerlemeniz için belli yollar vardır. En önemli sayılabilecek nedenlerden biri görsel tasarımdır. Kullanımı kolay, anlaşılır ve kullanıcıyı yormayan tasarımların tercihi çok daha yüksektir.Web Tasarım;

Markaların dünyada çapında pek çok ülkede tanınma çabasıyla insanlara hizmet vermesinden doğan bir oluşumdur. Kullanılan web sitelerinin daha profesyonel olmasını amaçlayan bu durumda kullanılan online platformların özgünlüğü ve dikkat çekici olması amaçlanır.

Profesyonel ve ilgi çekici içeriğe sahip olan web sayfaları dünya genelinde var olan rekabette en önemli silahı elinde tutuyor olmayı sağlar. İyi düzenlenmiş sağlam temeller atılarak oluşturulmuş bu online platformlar sayesinde marka güven ve itibarı artarak ilerleme sağlanır. 

Markanızın sahip olduğu kurumsal kimliği her detayıyla yansıtarak web sitenizin arama motorunda en ön sıralarda çıkmasına yardımcı olur.

Site tasarım özgünlüğü ile her şey bitmiyor elbette. Bu kısımda yapılacak olanlar siz işletme sahiplerinde. Tamamen size ait olarak yapılmış olan bu konsept tasarımın içinde ki blog ve bilgi yazıları, özgün birer çalışma olmalıdır.

Online sistemde Web sitenizi kurmanızda ki amacınız maddi kazanç elde etmek ise bunu özgün kaliteli ve ilgi çekici hale getirerek elde edebilirsiniz. En az tasarım kadar önemli olan bir diğer aşama ise sitenin ulaşılabilir olup kullanılmasına bağlıdır. Tasarım ilk aşama olup bu kısmı biz sizler için kolaylaştırıyoruz.

Web tasarım nasıl olur bütün detayları ile öğrenmek için hizmetler yazımızı inceleyebilirsiniz.Yönetim Paneli (CMS) Tasarımı;

Web sitesini tasarlamak ve yayınlamak kadar önemli bir diğer kısımda Web sitesini güncel ve aktif halde tutmaktır. Tasarımını oluşturmuş olan ekibimiz aynı zaman Web sitesi yönetim paneli dediğimiz sistemi oluşturmaktadır. İçerik ve bilgi paylaşımını daha hızlı ve kolay hale getiren bu sistemle özgün çalışmalarınızın daha hızlı ve kolay olmasını sağlıyoruz.

Yönetim paneli ile sizin için hazırlamış olduğumuz web sitesiyle %100 uyumlu bir yönetim paneli oluşturarak  sitenizin son derece güncel ve aktif kalmasını sağlıyoruz. Yönetim paneli ile yapılacak şeyler elbette bu kadarla sınırlı değildir.

Fotoğraf resim video gibi ekleri güncelleme silme,
Varolan yazıları ekleme silme gibi güncellemeler,
Ek sayfalarınızı artık kendinizin  oluşturabilme kolaylığı,
Varolan sayfalarınızı etkisiz hale getirerek devreden çıkarabilirsiniz,
Web sitenizde SEO optimizasyonu
Web sitenizi kontrol edebilecek yöneticileri belirleyebilme kolaylığına sahip olursunuz. 

Bu gibi işlemlerin yanı sıra ihtiyaçlardan doğan eklemeler tarafımız tarafında yapılabilmektedir. Kullanıcı dostu olarak hazırladığımız bu sistemleri kullanmak tecrübesiz kişileride baz alarak tasarlanmaktadır. 
Aforsoft Yazılım ve Danışmanlık olarak herkesin kullanabileceği ve bu yönde tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Yönetim paneli yapımında sizlere özel Türkçe kodlama yöntemlerini kullanarak işleri sizler için daha da kolaylaştırıyoruz. 

Mobil Uygulama Arayüz Tasarımı;

Günümüz gelişen teknolojisiyle web sitenizi mobil uygulama ortamına taşımanız mümkün. İsterseniz aynı sistemi mobil uygulama şekline dilerseniz bambaşka bir sistem oluşturarak yeni fikirlerinizi müşterileriniz veya takipçilerinizle buluşabilirsiniz. Mobil uygulamalar nasıl olmalıdır tüm detayları ile hizmetler yazımızda.

Mobil uygulamalar hayatımızın pek çok alanında bulunan ve hayatımızı son derece kolay hale getirir. Son derece önemli sayılabilen bu sistemleri oluşturmak düzenli çalışma ve planlamayı gerektirir.


Banner Tasarımı;

Banner web sayfanızda karşınıza çıkan ilk görsel denilebilir. Markanızı ürününüzü ve web sayfanızda ki genel konseptle bağlantılı olarak uyumluluğu önemlidir.

Profesyonel bir banner tasarımı ile hizmetlerinizi müşterilerinize tanıtabilirsiniz.  Etkili bir banner tasarımı için elbette ki belli kurallar vardır. 

Kolay anlaşılması gereklidir 
Az yazı ile çok fazla şey anlatmak zorunluluğu
Hızlı yüklenmesi esastır. Hız kesmemeli.
Her tarayıcıda ve platformda çalışabilecek uyumlulukta olması
ve elbette iyi görsel desteği şarttır. 

Banner tasarımında seçeceğiniz görsel markanızı yansıtan yüksek çözünürlükte ve kaliteli bir resim olmalıdır. Doğru görsel seçimiyle vereceğiniz hizmet kalitesini arttırabilirsiniz. Banner üzerine yazacağınız yazıda bir o kadar önemlidir elbette. Farklı puntolarla hazırladığımız kullanıcıları teşvik edici kısa ve kaliteli mesajlar eşliğinde site içi ziyaret süresini arttırıyoruz.

Banner tasarımı sadece görsel bir tasarımdan ibaret değildir. Burada ki asıl işlem trendlerin güncelliğiyle hazırlanmış olup akılarda oluşturmak isteyeceğimiz olumlu mesajlarla kullanıcıların site içinde ki gezinmesini arttırmakla beraber sizlere yeni müşteriler kazandırma olacaktır. Profesyonel olarak tasarlanmış banner tasarımları müşteri kalitenizi arttırarak saygın bir imaj oluşturmanıza da en büyük desteği vermiş olur. 3D Tasarım ve Render;

 3D adından da anlaşılacağı üzere üç boyutlu manasına gelir. Üç boyutlu tasarımlarda derinlik boy ve enini anlayabilmemizi sağlayan bir tasarım şeklidir.

Günlük hayatta gördüğümüz pek çok obje ve tasarımını üç boyutlu gördüğümüz için bu durumu ekranda görmek daha ilgi çekici ve gerçek bir pazarlama yöntemidir. Üç boyutlu tasarım yaparken bu işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olacak en güncel teknolojde ki programalar ile çalışmaktayız.

Bir ev tasarımını 3D formatla gerçekleştirdiğimiz zaman evin iç dış her detayını üç boyutlu şekilde hayata geçiriyoruz. İç dış kaplama duvar kağıdı detayları, parkeler, evin içinde bulanan eşya detayları pek çok şekilde kullanabileceğimiz bu tasarım şekline basit bir örnekti. 

Bu tasarım ile karşılaşacağınız ürün ya da markanızın temsil ettiği her şeyi birebir görme şansınız olacaktır. Profesyonel elden çıkma bir  3D tasarım son derece işlerinizi kolaylaştırabilir. 

Render; çeşitli ileri teknoloji programlar eşliğinde ham olarak hazırlanmış yazılımsal modelin işlenmesi ile fotoğraf video vb hale dönüştürmesine verilen genel addır. İyi seviyede bir render alabilmek için öncelikle ileri seviye yazılım son teknoloji sistem donanımı ve bilgisayarlara sahip olmanız gerekmektedir.

İyi seviyede hazırlanmamış tasarımlar ile render almanız ne yazık ki mümkün değildir. Doğru ışık açıları doğru renkler ile ileri teknoloji programlar kullanarak hazırladığımız renderlar ile sizler için  kaliteli hizmetleri sunuyoruz. 

Kurumsal Kimlik;

Kurumsal kimlik denilen şey şirketin markanın ya da işletmenin insanların gözünde ki duruşunu belirten bir anlam ifade eder. Şirket içi ve şirket dışı imajın birlikteliğinden oluşan şirket karizması şeklinde de tanımlanır. Kurumsal kimliğimizin dijital ortama olan yansıması web sitelerimizdir. Kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır, kurumsal kimliğimize olan katkısının ne olduğunu incelemek için hizmetler yazımıza göz atabilirsiniz.

İyi tasarlanmış kurumsal kimlik firmanın iç – dış karmaşasına engel olarak hedef kitle nazarında prestij kazanmasını amaçlayan bir sistemin adıdır. Kurumsal kimlik alanında uzman profesyonel ellerden çıkmadığı taktirde kargaşaya neden olarak son derece zarar uğratıcı etkiler yaratabilir. Bu zahmetli süreci en başarılı şekilde sizler için yöneterek özgün bir kimlik oluşturmanızda her anda yanında olarak destek veriyoruz.

Kurumsal kimlikten biraz daha detaylı bahsetmek gerekirse; Ofis, bina, şantiye, Üretim ve satış yapılan işletmeler, ambalaj, tabela, broşür, mektuplar, sertifikalar, kartvizit, katalog, reklamlar, bayrak, takvim, logo, promosyon ürünler gibi pek çok kısmı bünyesinde barındıran son derece geniş bir alandır.  Bunlara ek olarak firma içi web siteleri dijital tanıtım metinlerini de kapsayan geniş bir alandır. 

Kurumsal kimlik denilen sistem tüm bunları kapsayan son derece titiz planlı programlı çalışmayı gerektiren profesyonellerin elinden çıkması şart olan bir durumu kapsar. Hiçbir detayı aksatmadan çalışılması gereken ve şirketin tüm imajını belirleyen en ufak hataya tolerans tanınmayacak bir işlemdir. Riski sizler için en aza indirerek şirket imajınızı en üst seviyelere çıkarmanız da en büyük destekçiniz olarak yanınızdayız.Kurumsal kimlik oluşturmak için her zaman olduğu gibi belli bir programa ihtiyaç vardır. İlk olarak yapılacak ne istediklerine karar vermiş olan işletme sahiplerinin istek talep ve ricalarını anlatan bir dosya hazırlamakla işe başlarız. Bu dosya içerisinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz her detayı özenle kaydederek ihtiyacımız olan tüm veriyi toplarız. Tüm bu planlama sonrasında biz ekibimizle bir araya gelerek iş bölümü ve planlama çizelgesi oluştururuz.

Son derece detaylı bir çalışma olmasından kaynaklı olarak hiçbir detayı atlamadığımızdan emin olmamız gerekir. Hazırladığımız veriler dahilinde plana uygun hareket ederek tamamlanan sunumlar siz işletme sahiplerinin onayına sunularak üzerinde tartışılır. Eklemeler çıkarmadan beğenilmeyen ya da beğenilen ne varsa not edilerek çalışmaya devam edilir. Son görüşmenin ardından tekrar üzerinden geçerek sunumlarımızı son haline getirmeye başlarız.

Tamamlanan sunumlarda eksik olan azla olan ne varsa düzeltilmesinin ardından son aşama olan basıma göndermeye hazırlanırız. Her şeyde olduğu gibi zamanlama ve planlama son derece önemlidir. Aksi taktirde bu sizlerin prestij kaybetmenize, imaj zedelenmesi gibi felaketlerle sonuçlanabilir. Bu işlemlerin en önemli noktası şirketle bağlantılı olan marka yüzü diyebileceğimiz logonun doğru seçimi ve tasarlanmasıyla başlayan bir süreçtir.

Kullanılacak renklerin marka ile bağlantısına, akılda kalıcı doğru tasarımlar yaratılması esastır. Kurumsal kimlik şirket imzası gibi görülebilir. Doğru kimlik oluşturma ile başarıya imza atmak bizimle çok daha kolay. Tüm bu aşamaları sizin için tasarlayarak ve planlayarak işleri sizin için çok daha kolay hale getiriyoruz. Bizimle iletişime geçerek her konu hakkında bilgi alabilirsiniz.